IVF kogemusnõustamine

Meil kõigil on elus perioode, millega üksinda toimetulek võib olla keeruline. Kogemusnõustaja on spetsiaalse väljaõppe saanud isik, kellel on isiklik taastumise kogemus ja kes oskab adata sarnasesse olukorda sattunud inimesi.

IVF kogemusnõustamine

Meil kõigil on elus perioode, millega üksinda toimetulek võib olla keeruline. Tervis ja sellega seotud teemad on igale inimesele väga isiklikud ja delikaatsed nagu ka lastetusega seotud küsimused, mida tihtipeale ei jagata isegi oma lähedastega. Kui inimesel puudub elus sarnane kogemus, siis ei pruugi ta alati osata toeks olla. 

Kogemusnõustaja on spetsiaalse väljaõppe saanud isik, kellel on isiklik taastumise kogemus ja kes oskab aidata sarnasesse olukorda sattunud inimesi. Kogemusnõustajaga rääkimine annab võimaluse jagada oma lugu, väljendada oma läbielamise erinevaid tahke – ka neid, millest seni ei ole soovinud rääkida. Kogemusnõustaja aitab inimesel oma probleemi paremini mõista ja lahendada. Kogemusnõustaja aitab läbi enda taastumisloo leida resursse edasiseks toimetulekuks ning järgmiste sammude planeerimiseks.

Kellele soovitada IVF kogemusnõustamist?

Viljatusega koos käib palju emotsionaalseid pingeid, sealhulgas näiteks olukorra eitamine, süütunne, hirm lastetuse eest, sotsiaalne surve, lein seoses raseduse katkemisega ja palju muud. 

Oled oodatud lastetusega seotud IVF kogemusnõustamisele, kui soovid vabaneda valusatest mälestustest, võtta kontroll olukorra üle, tulla toime teatud eluperioodide kriisidega ning teha informeeritud otsuseid. 

“See, kes tahab olla terve, on osaliselt juba paranenud” (Giavanni Boccaccio). Tee esimene samm tervenemiseks ja tule kogemusnõustamisele.

Irina - kogemusnõustaja
IVF Kogemusnõustaja Inna Ossiptšuk
LÜHIDALT MINUST

Liitusin Next Fertility Nordic kliinikuga aastal 2017. Enne seda töötasin 20 aastat TLÜ-s türgi keele ja kirjanduse lektorina. Tegelen kliiniku töökorraldusega doonorite ja meditsiinipersonali vahel ja nõustan patsiente doonori valikul. Samuti teen kogemusnõustamist nii patsientidele, kui doonoritele. Olen eriala suhtes paindlik inimene, kuid soov teisi aidata ei ole ajas muutunud. Olgu see kas läbi võõrkeele õpetamise, ravitsükli jaoks doonori valiku osas aitamise või siis patsiendi viljatusraviga seotud pingest vabastamise. Olen aktiivne ja positiivse mõttelaadiga inimene; huvialade seas on tõlkimine ja psühholoogia.

HARIDUS

Olen lõpetanud Tallinna Ülikooli vene filoloogia, magistrikraadi olen saanud Idamaade filoloogia (türgi keel ja kirjandus) erialal. Olen end täiendanud rahvusvahelistel koolitustel Eestis ja Türgis. Aastatel 2020-2021 läbisin kogemusnõustamise koolituse.

KEELED

Eesti, vene, türgi, inglise