Külmutatud embrüo siirdamine

Kui embrüod on eelnevalt külmutatud, siis saab need uuesti üles sulatada ja siirdada naise emakasse.

Külmutatud embrüo siirdamine

Head patsiendid, Next Fertility Nordic (BioEximi OÜ) on Tervisekassa lepingupartner viljatusravis. Tervisekassa hüvitab kuni 40-aastaste (k.a) ravikindlustatud naise viljatusravi ja sellega seotud visiidid, protseduurid ja raseduse tuvastamise. Tervisekassa hüvitise sisse ei kuulu viljatusraviarsti esmane vastuvõtt lastetuse põhjuste tuvastamiseks ja raseduse jälgimine.

 

Külmutatud embrüo siirdamine ehk FET (Frozen Embryo Transfer) tähendab, et embrüo(d) on juba varasemalt külmutatud ning sulatatakse emakasse siirdamise eesmärgil uuesti üles. FET planeeritakse, kui varasem IVF/ICSI protseduur mingil põhjusel ei ole õnnestunud või kui eelmisest protseduurist on embrüod külmsäilitusel olnud ning soovitakse saada järgmist last.

FET protseduurile ei eelne munasarjade stimulatsiooni, kuid vahel on vajalik emaka limaskesta ettevalmistav ravi. Teatud juhtudel soovitab arst enne külmutatud embrüo siirdamist kontrollida, millal on naise emakas embrüo kinnitumiseks kõige vastuvõtlikum. Emaka sisepinnakoe ehk endomeetriumi vastuvõtlikkust saab testida beREADY ja ERA testide abil.

Embrüo siirdamine

Embrüo siirdamine on lühike protseduur, mille käigus viib arst peenikese kateetri abil eelnevalt sulatatud embrüod emakasse. Eestis on seaduse järgi lubatud korraga ühe protseduuri käigus siirdada kuni 3 embrüot, kuid tavaliselt soovitame siirdada 1 või harvem 2 embrüot, et vähendada mitmikrasedusest tulenevaid riske.

Meie kliinikus saab soovi korral kasutada embrüo siirdamisel EmbryoGlue’d. See on siirdamislahus, mille abil on võimalik soodustada embrüo kinnitumist emakasse ning seeläbi suurendada rasestumise edukust.