Toitumisnõustamine

Teadlik suhe toitumisega mõjub hästi tervisele ja tagab hea enesetunde.

Toitumisnõustamine

Me kõik teame, et toitumisest sõltub meie enesetunne, elukvaliteet ja energiatase. Tänapäeval võib leida palju erinevat informatsiooni, kuidas õigesti toituda, kaalust alla või juurde võtta, aga kuidas olla kindel, et just see “populaarne” dieet sobib just sulle ja ei kahjusta sinu tervist?

Professionaalne toitumisspetsialist uurib sinu toitumisharjumisi süvitsi, annab vajadusel soovitusi, jälgib muutusi ning toetab sind muutuste teel. Toitumisspetsialist usub, et teadlik suhe toitumisega mõjub hästi tervisele ja tagab hea enesetunde.

Kuidas me aitame?

Toitumisnõustaja pakub professionaalset ja stressivaba toitumisnõustamise teenust neile, kes soovivad parandada oma tervist ja elukvaliteeti. Toitumisnõustamine võib abiks olla:

 • kui planeerite rasestuda või olete rase ja soovite parandada oma toitumisharjumusi;
 • kui soovite taastada hormonaalset tasakaalu ja leevendada hormonaalseid häireid;
 • kui teil on kaaluprobleemid;
 • kui soovite puhastada oma organismi ja jagu saada ebatervislikust toitumisest.

Teadlik suhe toitumisega mõjub hästi tervisele ja tagab hea enesetunde.

Toitumisnõustaja Anna Merkulova

Anna Merkulova omab doktorikraadi molekulaarbioloogias ja geenitehnoloogias. Lisaks sellele on ta õppinud toitumisnõustamist nii Eestis kui ka rahvusvahelises online programmis. Täiendab end pidevalt läbi erinevate lisakoolituste ning hoiab ennast kursis uuemate trendidega toitumise valdkonnas. Annal on rohkem kui 7 aastat nõustamiskogemust tervislikus toitumises ja eluviisis.

Haridus
 • Tartu Ükikool ja Tallinna Tehnikaülikool – geenitehnoloogia ja molekulaarbioloogia eriala, doktorikraad (PhD)
 • Annely Sootsi Tervisekool – toitumisnõustamise õpe, diplom
 • International holistic nutrition and detox coaching course – diplom
toitumisnõustamine

Uus teenus! 

TOIDUTALUMATUSE TESTIMINE

Toidutalumatus ei ole sarnane toiduallergiaga, mis võib tekkida kohe pärast kokkupuutumist allergeeniga toidus ja kutsub esile väga tugeva immuunreaktsiooni. Toidutalumatus on mitteallergiline ülitundlikkus teatud toiduainete suhtes. Selle olemasolu on raske kindlaks teha, kuna sümptomid võivad avalduda hiljem (kahe tunni kuni kahe päeva pärast) ja need ei ole eluohtlikud.  Kõhulahtisus, kõhuvalu, puhitus, nahaprobleemid, peavalu, ärevus, uimasus – on tavalised toidutalumatuse sümptomid, mis väljenduvad peale kindla toidu või joogi tarvitamist. Need sümptomid tekivad siis, kui meie immuunsüsteem reageerib mõni toiduainele kui antigeenile ja hakkab tootma selle vastu antikehi (IgG antikehi). Tänapäeval esineb toidutalumatust peaaegu igal teisel inimesel. 

Toidutalumatuse võib jälgida pidades toidupäevikut aga kindlam on teha toidutalumatuse veretesti. Meie kaudu teie võite kontrollida IgG antikehade olemasolu teie organismis kuni 176 toiduainete suhtes. 

 • Toidutalumatuse testi tegemiseks Teil peab olema meie toitumisnõustaja saatekiri. 
 • Analüüsi andmiseks on vaja broneerida õe vastuvõtt Next Fertility Nordic kliinikus. info@ivfnordic.com või +372 607 0017 
 • Tavaliselt valmivad testi tulemused 15 päeva jooksul ja saadetakse toitumisnõustale Anna Merkulova, kes lepib teiega kokku individuaalse nõustamise aja. 
 • Toitumisspetsialist aitab tõlgendada toidutalumatuse testi tulemusi ja annab soovitusi sobiva dieedi osas
 • Toidutalumatuse test koos toitumisnõustamisega 210 eur.

Kas viljakust saab toitumisega mõjutada?

Vaata ka blogipostitust viljakusest ja toitumisest!