Soovitused viljatusravi protseduuri oodates

Soovitused viljatusravi protseduuri oodates

Viimaste kuude jooksul on pidanud paljud viljatusravi ootavad patsiendid oma raviprotseduuri edasi lükkama. Next Fertility Nordic ootab patsiente konsultatsioonile ja viljatusravi protseduuridele, kuid mõistame, kui tahate sellega veel veidi oodata.

Mõned lihtsad soovitused, mida protseduuri oodates järgida:

Olukorra positiivne ümberhindamine – viljatusravi protseduur võib olla küll hetkel ära jäänud, kuid positiivne ümberhindamine aitab kontrollida negatiivseid emotsioone.

Ole aktiivne, liigu piisavalt ja viibi värske õhu käes – järgides praeguse olukorra 2+2 reeglit on oluline siiski kodust välja saada, sest see aitab fokusseerida tähelepanu teistele asjadele elus peale viljatusravi pausil olemise.

Tee toitudes tervislikke valikuid – mõistagi pöörduvad paljud meist stressiolukorras hea ja parema suhu pistmise juurde, kuid tark on teha endale plaan, mida sa päeva jooksul süüa tahad, nii saad paremini ja tervislikumaid valikuid planeerida.

Hea uni on hea enesetunde aluseks – kui uni on häiritud, võib aidata sind enda mõtete üleskirjutamine enne uinumist, ka sügav hingamine ning mediteerimine võivad aidata. Kindlasti väldi uudiste lugemist une-eelsel ajal. Nagu ikka – proovi, mis sulle paremini sobib.

Keerulised ajad mööduvad – tihtipeale kipume end alahindama rasketest olukordadest välja tulemisel. Meenuta, kas sul on ka varem keerulisi eluetappe olnud, kuidas sa nendega toime tulid? Analüüsi ning püüa leida sobiv strateegia praeguses olukorras toimetulekuks.

Soovitame lugeda ka Infomaterjalid.ee lehelt viljatuse ning stressiga seotud infoteatmikke.

Olete oodatud meie juurde naistearsti ja ämmaemanda vastuvõttudele, konsulteerime viljatusravi valdkonnas ka veebi vahendusel.

Next Fertility Nordic – abiks väikese ime sünnil

Kasutatud allikad:

https://thriveglobal.com/stories/4-ways-to-stay-healthy-through-infertility-during-a-pandemic/?fbclid=IwAR3PJPHegsnt3sRuXpARe9jgvImYeGFVNQitdItF4xnlkZIaqCJSYY4HoCc

https://www.infomaterjalid.ee/content/dam/web/healthcare/biopharma/estonia/pdfs/Toimetulek_viljatusest_tingitud_stressiga_EST.pdf

Add Your Comment