Next Fertility Nordic kliinik võttis kasutusele elektroonse tuvastamise – RI Witness

Next Fertility Nordic kliinik võttis kasutusele elektroonse tuvastamise – RI Witness

Next Fertility Nordic kliinik (BioEximi OÜ) on esimene viljatusravikliinik Eestis, kus lisaks tavapärasele isikutuvastamisele on võetud kasutusele elektroonne tuvastamissüsteem RI Witness™. RI Witness on maailma IVF (in vitro fertilization, kehaväline viljastamine) kliinikutes tunnustatud meetod, mille puhul laboritarvikud, milles kultiveeritakse patsientide sugurakke ja embrüoid, on märgistatatud patsiendi isikuandmeid sisaldava unikaalse ribakoodiga. Labori tööpindadele integreeritud RFID (Radio Frequency Identification) tehnoloogia kontrollib ja salvestab patsientide isikuandmeid iga kord, kui sugurakke või embrüoid liigutatakse ühest laboritarvikust teise ja elektroonne süsteem annab koheselt märku, kui tööpinnale satuvad vale patsiendi sugurakud või embrüod.

Patsiendi lisatuvastamine enne protseduuri elektroonse kaardiga
Patsiendi lisatuvastamine enne protseduuri elektroonse kaardiga

Next Fertility Nordic kliiniku vastutava arsti Dr Ailen Aluri sõnul suurendab RI Witnessing patsientides kliiniku vastu veelgi suuremat usaldust, sest selle süsteemi läbi on teadmine, et eksimise võimalus on ennetatud.

Laborijuhataja Samantha Wake kirjeldab, et patsientidele antakse juba kliinikusse sisenedes elektroonsed kaardid, kuhu on sisestatud nende isikuandmed ja unikaalne protseduuri kood. Sama infoga ribakood on kleebitud näiteks ka topsi peale, kuhu kogutakse mehe seemnerakud ja petri tassidele, kus kultiveeritakse munarakke ja embrüoid. Ka embrüote külmutamisel ja sulatamisel kontrollitakse lisaks külmutuskõrrel olevale nimele ka elektroonset ribakoodi. Nii on patsientide bioloogiline materjal laboris pidevalt läbi mitme meetodi tuvastatav. Lisaks tõstab RI Witnessing labori kvaliteedikontrolli, mõõtes erinevate tööetappide toimumisaega ning salvestab iga patsiendi protseduuriks kasutatud laboritarvikute ja söötmete partiinumbrid.

Next Fertility Nordic kliiniku tegevjuhi Karin Rosensteini sõnul on IVF tööetappide topeltkontroll paljudes riikides (nagu näiteks Ühendkuningriigis) juba pikka aega olnud kohustuslik. RI Witnessing süsteemi näol on tegemist olulise lisainvesteeringuga, mille eesmärk on pakkuda patsientidele kõiki kaasaegseid tingimusi viljatusravis. Usun, et nii meie patsientidele kui ka töötajatele on väga oluline teadmine, et käitleme patsiendi bioloogilist materjali alates selle loovutamisest kuni säilitamise ja siirdamiseni turvalisemail viisil.

Kliendi heaolu ja usaldus on meie kliiniku ühed prioriteedid.

CooperSurgical Global Marketing Manager for RI Witness Anker Thisted: “Meil on CooperSurgicalis väga hea meel, et Next Fertility Nordic on esimene IVF keskus Eestis, mis otsustas kasutusele võtta RI Witnessing™ süsteemi. Next kliinikute grupi ja CooperSurgical vahel on pikaaegne strateegiline koostöö, mille eesmärgiks on töötada välja uusi tooteid ja lahendusi kaasaegses IVF ravis – osana sellest plaanist toimub hetkel RI Witnessing kasutuselevõtt kogu Next grupi IVF laborites.

Patsiendi tagasiside: RI Witnessing süsteemi kasutamine patsiendina oli lihtne ja arusaadav. Minus tekitab kindlustunnet teadmine, et mu munarakud said külmutatud ja säilitatud selle süsteemi abil. Isegi, kui mu IVF ravi peaks jätkuma alles mitme aasta pärast, siis on hea teada, et munarakkude asukoht ja kasutatud materjalid on kergesti tuvastatav ning see julgutab mind jätkama ravi samas kliinikus.

RIW märgistatud tops seemnerakkude kogumiseks
RIW märgistatud Petri tass
Tutvustav video RI Witnessing süsteemi kasutamisest IVF kliinikus.