IVF Eestis: protsessi ülevaade

IVF Eestis: protsessi ülevaade

IVF ehk in vitro viljastamine on tõhus viljatusravi meetod, mida pakutakse naistele ja peredele, kes on kogenud raskusi loomulikul teel rasestumisega. Protsess hõlmab munaraku viljastamist laboritingimustes, mille järel siirdatakse embrüo naise emakasse.

Kellele IVF sobib?

IVF protseduur on sobiv paaridele, kes on kogenud raskusi loomulikul teel rasestumisega. Levinumad näidustused IVF jaoks on:

  • Munajuhade ummistus või puudumine
  • Ovulatsioonihäired
  • Endometrioos
  • Meeste viljakusprobleemid (madal spermatosoidide arv, kehv liikuvus või kuju)
  • Viljatus

IVF protsessi sammud

IVF protsess algab esialgse viljatusraviarst konsultatsiooni ja terviseseisundi hindamisega, mille käigus tehakse vajalikke analüüse. Seejärel alustatakse hormoonraviga, mis kestab umbes 10–14 päeva. Peale hormoonravi kogutakse küpsed munarakud, samal ajal kui naine on narkoosi all.

Laboris viljastatakse munarakud ning parim embrüo siirdatakse emakasse 3–5 päeva pärast. Umbes kahe nädala pärast tehakse raseduse tuvastamiseks vereproov.

Kui palju maksab kehaväline viljastamine Eestis?

IVF hind Eestis sõltub valitud kliinikust ja lisateenustest. Ühe tsükli hind jääb tavaliselt 1500–3000 euro vahele. Tutvu Next Fertility Nordic kliiniku hinnakirjaga

Hea uudis on see, et meie kliinik on Tervisekassa lepingupartner viljatusravis, mis tähendab seda, et kuni 40 aastaste (kaasa arvatud) kindlustatud naiste viljatusraviga seotud kulud katab Tervisekassa.

Olete oodatud viljatusraviarsti esimesele visiidile!