Tule munarakudoonoriks

Üha enam peresi vajab lapse saamiseks doonormunarakke.
Sinu võimalus on neid aidata.

Tule munarakudoonoriks

Üha enam peresid vajab lapse saamiseks doonormunarakke. Sinu võimalus on neid aidata. Next Fertility Nordic kliinikus on aktiivne sugurakkude doonorluse programm, mille käigus teostatakse munarakudoonorile tasuta põhjalikud terviseuuringud ja ühtlasi saavad doonorid tagasisidet enda viljakusnäitajate kohta.

Kes sobib munarakudoonoriks?

Ootame munarakudoonoriks 20-31 aastaseid vaimselt ja füüsiliselt terveid naisi. Munarakudoonor on tervislike eluviisiga ja tema perekonnas ei tohi esineda pärilikke haiguseid. Doonor läbib arstliku kontrolli, teda testitakse sugulisel teel levivate haiguste suhtes ning talle tehakse geneetilised uuringud. Vajadusel saab doonor tasuta geeninõustaja konsultatsiooni. 

Kuidas munarakkude annetamise käib?

Munarakudoonor peab arvestama, et ta käib mitmel korral kliinikus naistearsti juures ja analüüse andmas. Munarakkude annetamiseks läbib naine munasarjade stimulatsiooni, mis tähendab ravimite süstimist 10-14 päeva jooksul. Munasarja stimulatsiooni abil küpsevad ühes kuus startinud munarakud lõpuni (loomulikus menstuaaltsüklis tekib üks domineeriv munarakk ja teised hukkuvad). Munarakud  saadakse 15-30 minutit kestva protseduuri käigus, mille ajal kasutatakse anesteesiat. Peale protseduuri jääb naine mõneks tunniks kliinikusse taastuma. Meie doonorite koordinaator, arstid ja õed on toeks kogu doonorluse programmi ajal. Loe lisaks: www.munarakudoonor.ee

Munarakudoonorlus on Eestis anonüümne. 

Last soovivale naisele / paarile avaldatakse doonori kohta vaid üldised bioloogilised ja sotsiaalsed andmed: rahvus, nahavärv, haridus, perekonnaseis, laste olemasolu, pikkus, kehaehitus, juuste ja silmade värvus.

Munarakkude annetamise eest on ettenähtud hüvitis.

Munarakudoonorile makstakse ühekordse annetamise eest hüvitist 850 eurot. Vajadusel hüvitatakse kliinikus käimisega seotud sõidukulud.

Soovid tulla munarakudoonoriks või küsida lisainfot?

Palume täita alloleva lühikese ankeedi, mis jõuab turvaliselt meieni. Meie doonorite koordinaator Inna vastab iga kandidaadi päringule.

Soovid lisainfot enne ankeedi täitmist? Helista otse koordinaatorile tel: 5323 7610

kogemusnõustaja Inna

Inna Ossiptšuk
DOONORITE KOORDINAATOR, KOGEMUSNÕUSTAJA

  Munarakudoonori ankeet

  Ees- ja perekonnanimi

  E-mail

  Telefoninumber

  Elukoht (linn)

  Vanus

  Rahvus

  Pikkus

  Kehakaal

  Haridustase

  Silmade värv

  Juuste värv

  Suitsetamine (ei suitseta; suitsetan)

  Alkoholi tarbimine (ei, jah (kogused))

  Narkootikumide tarvitamine (ei, jah (mida, millal?))

  Kas olete suguühtes olnud?