emakasisene
inseminatsioon
kaasaegne tehnoloogia ja
kõrged ravitulemused
lähedane meetod kergemate
juhtumite jaoks
Põhjalik tagasiside juba esmasel visiidil
Meie kogenud viljatusraviarstid hindavad lastetuse põhjuseid, teostavad vajalikud uuringud ja analüüsid. Esmane visiit (1h) koos ultraheliuuringuga maksab 150 EUR.
Viljatusraviarsti esmase visiidi pakett sisaldab arsti konsultatsiooni ja ultraheliuuringut. Esmase visiidi käigus määratakse vajalikud lisauuringud ja analüüsid.
Esimesele visiidile on oodatud naine koos partneriga või naine üksi.
Peale esmast visiiti saate tagasisidet, mis võib olla teie lastetuse põhjuseks ja millised on ravivõimalused ning edasised plaanid.
Mis on IUI meetod?
IUI ehk emakasisene inseminatsioon on üks on üks kergemalt teostatavaid ja loomulikule viljastamisele lähedasemaid meetodeid, mille eesmärgiks on aidata seemnerakkudel jõuda emakasse.
Võrreldes teiste viljatusravi meetoditega on IUI valutu ja vähem sekkumist vajav protseduur.
Meil on võimalik teostada kahte tüüpi IUI-d:
- IUI partneri seemnerakkudega
- IUI-D (emakasisene inseminatsioon doonorspermaga)
Milline on ravi hind ja mida see sisaldab?
IUI protseduuri hind on 350 EUR
IUI protseduur (emakasisene inseminatsioon)
Hind alates: 350€
- Raviskeem
- Partneri seemnerakkude või doonorseemnerakkude ettevalmistus laboris
- IUI protseduur. Seemnerakkude viimine emakasse peenikese kateetri abil
Lisatasu: visiidid, ultraheliuuringud, ravimid (vajadusel), doonorseemnerakud, koordineerimistasu välismaal elavale patsiendile
Milline on
protsess?
Soovid alustada?
Meiega oled hoitud.
Korduma kippuvad küsimused
Viljatusravi spetsialisti poole on soovitav pöörduda siis, kui regulaarse ja kaitsmata seksuaalelu elamise korral pole 1 aasta vältel õnnestunud rasestuda. Alates 35-ndast eluaastast on viljatusravi protseduuridega soovitav alustada juba peale 6 kuu möödumist.
Tegemist on erinevate viljatusravi meetoditega, millel on erinevad näidustused: IUI puhul kasutatakse vähem ravimeid ja raviskeem on lihtsam, tegeletakse ovulatsiooni indutseerimise, spermatosoidide ettevalmistamise ja naise emakasse viimisega, kus toimub naturaalne viljastamine. Ehkki IUI on protseduuriliselt kergem ja kiirem, on IUI edukuse määr väiksem, näiteks alla 35-aastaste naiste puhul tavaliselt 10-17%.
IVF puhul toimub stimulatsioonijärgselt punkteeritud munarakkude viljastamine seemnerakkudega laboris, protseduur on keerulisem ja enam aega nõudev, kuid üldjuhul edukam. Alla 35-aastaste puhul on edukuse määr umbes 35% ja üle 35-aastaste puhul 26%.
Enne IUI ravi määramist on oluline teada naise munasarjade reservi ning rasedusega seotud hormoonide, näiteks prolaktiini ja TSH taset, lisaks veenduda, et emakas ja munajuhad on patoloogiavabad.
Rasestumise tulemuslikkus IUI teel sõltub mitmest tegurist, millest kõige olulisemad on partnerite vanus ja seemnerakkude päritolu, st kas kasutatud on partneri või doonori biomaterjali. Kuni 39-aastastel naistel on partneri spermaga tõenäosus rasestuda umbes 15%, mis langeb pärast 40. eluaastat umbes 8%-ni. Doonorispermaga on see näitaja oluliselt kõrgem, näiteks 40-aastaste puhul umbes 22% ja üle 40-aastaste puhul umbes 10%.