kehaväline
viljastamine
kaasaegne tehnoloogia
ja kõrged ravitulemused
kaasa imede sünnile
Põhjalik tagasiside juba esmasel visiidil
Meie kogenud viljatusraviarstid hindavad lastetuse põhjuseid, teostavad vajalikud uuringud ja analüüsid. Esmane visiit (1h) koos ultraheliuuringuga maksab 150 EUR.
Viljatusraviarsti esmase visiidi pakett sisaldab arsti konsultatsiooni ja ultraheliuuringut. Esmase visiidi käigus määratakse vajalikud lisauuringud ja analüüsid.
Esimesele visiidile on oodatud naine koos partneriga või naine üksi.
Peale esmast visiiti saate tagasisidet, mis võib olla teie lastetuse põhjuseks ja millised on ravivõimalused ning edasised plaanid.
Mis on IVF oma munarakkudega?
IVF ehk in vitro viljastamine on maailmas üks enim kasutatav viljatusravi meetod, mille eesmärgiks on aidata kaasa munarakkude viljastamisele seemnerakkudega kehaväliselt ehk laboritingimustel ning saadud embrüo siirdamisele emaka toetavasse keskkonda.
Meil on võimalik:
- Partneri seemnerakkude kasutamine
- Doonorsperma kasutamine
Mis on ravi hind ja mida see sisaldab?
IVF protseduuri hind sõltub, kas teie ravi eest tasub Tervisekassa või tasute erapatsiendina.
Tervisekassa kompenseerib kuni 40 aastase (k.a.) ravikindlustatud naise IVF ravitsüklihga seotud kulud.
IVF erapatsiendile maksab 2650€.
In vitro viljastamine
Hind alates: 2650€
- Raviplaani koostamine
- IVF õe konsultatsioon
- Analüüside interpreteerimine
- Munasarjade punktsioon, anesteesia
- Laboratoorsed protseduurid
- Kehaväline viljastamine IVF (ICSI lisatasu 700 eur)
- Embrüote kultiveerimine EmbryoScope inkubaatoris
- Blastotsüstide kasvatamine
- Embrüo siirdamine
Lisatasu: visiidid, ultraheliuuringud, ravimid, ICSI, embrüote külmutamine ja säilitamine, koordineerimistasu välismaal elavale patsiendile.
Milline on
protsess?
Soovid alustada?
Meie juures oled hoitud.
Korduma kippuvad küsimused
Viljatusravi spetsialisti poole on soovitav pöörduda siis, kui regulaarse ja kaitsmata seksuaalelu elamise korral pole 1 aasta vältel õnnestunud rasestuda. Alates 35-ndast eluaastast on viljatusravi protseduuridega soovitav alustada juba peale 6 kuu möödumist.
In vitro viljastamise protsess kestab tavaliselt umbes viis nädalat: algab menstruaaltsükli alguses 10-12 päeva kestva munasarjade stimulatsiooniga, järgnevad punktsioon, munarakkude viljastamine seemnerakkudega, embrüo kultiveerimine, 5 päevane jälgimine ning siirdamine. 15 päeva peale siirdamist tehakse rasedustest.
IVF ravitulemused ja õnnestumine olenevad sugurakkude kvaliteedist, kuid hinnanguliselt on esmase IVF-i tsükli edukus umbes 45%. Õnnestumise tõenäosus suureneb kumulatiivselt järjestikuste tsüklite korral ja ületab alates kolmandast tsüklist 75% piiri. Doonorrakkude kasutamise korral on 75%-lise edukuse saavutamine tõenäoline juba kahe tsükliga.
Meie eesmärgiks on vältida mitmikrasedustest tingitud tüsistusi ja luua parimad tingimused terve lapse sünniks, seetõttu eelistame siirdada ühe blastotsüsti staadiumis embrüo, mis võimaldab kõrget, üle 60%-list rasestumise tõenäosust.
IVF-ga seotud riskid on suhteliselt madalad, munasarjade stimulatsiooni sagedasteks kõrvaltoimeteks on kõhupuhitus, iiveldus, oksendamine, vedelikupeetus või ajutine kaalutõus, harvadel juhtudel võib stimulatsiooni järgselt tekkida hüperstimulatsiooni sündroom (OHSS), millest omakorda raskemat avaldumist on hinnanguliselt kogenud 0,5–2% patsientidest. Hormoonravi tõttu suurenenud munasarja-, rinna-, emakakaela- või emakavähi risk ei ole teaduslikult tõestatud.
Munasarjade punktsiooni teostatakse üldnarkoosis ning sellega seotud riskide maandamiseks viiakse läbi operatsioonieelne hindamine. Harvadel juhtudel võib punkteerimise ajal tekkida kerge verejooks, kuid punktsioonijärgsed tüsistused on lühiajalised ja esinevad vähem kui 3% juhtudest.
Soovitame esimesele visiidile võtta kaasa varasemad meditsiinilised epikriisid, analüüside/uuringute vastused ja muud dokumendid, mis võivad raviarstil aidata juhtumit hinnata. Varasemate uuringute puudumise korral võib raviarst diagnoosi kinnitamiseks soovitada täiendavaid analüüse. Parima raviplaani koostamiseks käsitleme esimesel vastuvõtul patsiendi terviselugu komplekselt.