Kuidas viljakust hoida?

Kuidas viljakust hoida?

Viljakuse hoidmisest võiksime ühiskonnas rohkem rääkida, sest lapsesaamisel vajab abi lausa iga 6. – 8. paar. Viljakusest, viljatusravist ja sugurakkude külmutamise võimalusest räägib Äripäeva raadio saates Next Fertility Nordic tegevjuht ja geenitehnoloogia doktor Karin Rosenstein.

Aeg on viljakuse üks põhilisi mõjutusfaktoreid. Anname saates hea ülevaate viljakuse languse teistest põhjustest, viljatusravi meetoditest ja riiklikust tugisüsteemist. Vastuse saavad mitmed küsimused: millega enne viljatusravi peaks arvestama, milline on viljatusravi õnnestumise protsent, millised on levinumad analüüsid, millal peaks mõtlema muna- ja seemnerakkude külmutamise peale, kuidas embrüoid siirdatakse ja palju muud.

Uuendused kliinikus

Hea meel on tutvustada viljatusravi kliiniku plaane – nimelt kolime üsna pea uutesse ruumidesse erameditsiinikeskuses aadressiga Veerenni 51, Tallinn. Uutes ruumides pakume oma klientidele privaatsemaid ja mugavamaid tingimus. Samuti oleme pööranud tähelepanu IVF labori kvaliteedistandardite uuendamisele ja tehnoloogiale. Uues asukohas saame pakkuda koostöös erameditsiinikeskuse teiste arstide ja spetsialistidega terviklikumat lahendust viljatuse ravis, nagu näiteks kogemusnõustamine, geeninõustamine, toitumisnõustamine ning mitmed teraapiad.

Kliiniku nimi muutub samuti natukene: praeguse Fertility Clinic Nordic asemel on meie uueks nimeks Next Fertility Nordic, kuulume NEXTCLINICS kliinikute gruppi, mille peamiseks tegevusalaks ongi viljatusravi ja sellega seotud teenused. Next (ingl.k järgmine) tähendab meie jaoks järgmist põlvkonda, kellele me omalt poolt abiks oleme.

Kuula Äripäeva raadio intervjuud siit: