MiOXSYS® analüüs

Sperma oksüdatiivse stressi mõõtmiseks

MiOXSYS® analüüs

Miks määrata sperma oksüdatiivse stressi taset?

Kõigist viljatuse juhtudest on ligikaudu pooled mehepoolsete põhjustega. Alati ei piisa mehe viljatuse hindamiseks tavalisest spermaanalüüsist, kuna hinnanguliselt 40% viljatutest meestest on spermogrammi väärtused normaalses vahemikus . Uuringud on näidanud, et kuni 80% mehe viljatuse põhjustest võivad olla seotud oksüdatiivse stressiga.

Seemnevedelikus leidub reaktiivseid hapnikuosakesi (ROS), mida toodetakse peamiselt põletikurakkude (leukotsüüdid) või ebanormaalsete ja ebaküpsete seemnerakkude poolt. Väikeses koguses on ROS vajalikud rakkude normaalseks füsioloogiliseks funktsioneerimiseks. Samas liiga kõrge ROS tase põhjustab seemnevedelikus oksüdatiivset stressi, mis võib põhjustada seemnerakkude membraani ja DNA kahjustusi ja mis omakorda mõjutavad seemnerakkude viljastamisvõimet ja arenevate embrüote kvaliteeti. Oksüdatiivse stressiga aitavad võidelda antioksüdandid, mida saab vajadusel juurde manustada.

4Y1A2744

MiOXSYS® – ainus kliiniliste uuringute ja patendikaitsega oksüdatiivse stressi analüsaator, mille abil saab kiirelt määrata sperma oksüdatiivse stressi taset ja hinnata vajadust antioksüdantide manustamiseks.

MiOXSYS® analüüs on soovitatav mehel teha esimeste uuringute seas enne lastetuse ravi alustamist, kuna antioksüdantide raviefekt võtab aega. Uuringud on näidanud, et paaridel, kus mehel on diagnoositud oksüdatiivse stressiga seotud viljatus (Oxidative Stress Infertility), on antioksüdantide manustamine 3-6 kuu jooksul andnud positiivseid tulemusi, sealhulgas on suurenenud elussündide määr ja vähenenud partneri raseduse katkemise hulk.

Sperma oksüdatiivse stressi võimalikud põhjused:

  • Elustiil (Ebatervislik toitumine, suitsetamine, ebapiisav füüsiline aktiivsus, kõrge kehakaal)
  • Kiirgus, toksiinid
  • Põletikulised haigused
  • Varikotseele

Kellele on MiOXSYS® test soovitatav?

  • Kõigile, kes soovivad põhjalikumat spermaanalüüsi lisaks spermogrammile
  • Ebaselge põhjusega viljatuse korral
  • Kui partneril on olnud korduvaid raseduse katkemisi

Oksüdatiivse stressi ravimisel ja ennetamisel on abi antioksüdantide manustamisest.

Soovitame meestel viljakuse toetamiseks kasutada Fertilovit toidulisandeid.

For Men